Chińska zupa z kurczakiem, kukurydzą i jajkiem

Chińska zupa z kurczakiem, kukurydzą i jajkiem

Zupy chińskie nie są podobne do naszych treściwych, doprawionych zup polskich, są to zazwyczaj proste wywary z dodatkami, podawane na końcu do jedzenia samodzielnie albo do polewania ryżu, który także jest podawany pod koniec posiłku. Ta zupa jest troszkę inna, jest dość gęsta i treściwa, chociaż nie tak, żeby służyła za cały obiad. Nasz składał się z tej zupy i pierożków na parze (zobacz osobny przepis na pierożki). Kluczem jest dobry wywar na kurczaku, doprawiony tylko tym czym trzeba by zupa zyskała azjatycki smak, czyli imbirem, solą, szalotką i białym pieprzem.
Wysiłku w przygotowanie tej zupy nie trzeba dużo włożyć, ot ugotować wywar np. na skrzydełkach, dodać zmielonego kurczaka, trochę przypraw i na końcu rozbite jajko. Przygotowanie zajmuje może z 10 minut, nie licząc oczywiście najlepiej dwugodzinnego lub nawet dłuższego gotowania się wywaru.

Składniki na 3-4 porcje (azjatyckie składniki kupisz tutaj dostepne w sklepie

  • 200g udek z kurczaka, zmielonych lub bardzo drobno posiekanych
  • 1.5 l chińskiego wywaru z kurczaka (my nagotowaliśmy swój na 5 skrzydełkach, kawałku pokrojonego w plastry imbiru, 1 szalotki, kilka szczyp świeżo zmielonego białego pieprzu i soli do smaku)
  • 2 łyżki skrobi kukurydzianej dobrze rozmieszanej w kilku łyżkach zimnej wody
  • 1 puszka kukurydzy
  • 2 spore jajka, delikatnie rozmieszane
  • kolendra do przybrania

Jeżeli sami gotowaliście wywar, usuńcie z niego skrzydełka, imbir i szalotkę i doprowadźcie do wrzenia. Dodajcie malutkimi kawałkami zmielonego kurczaka usuwając szum z powierzchni. Dodajcie kukurydze i rozmieszaną skrobię. Mieszajcie aż do delikatnego zagęszczenia się zupy. Zdejmijcie z ognia. Dodajcie jajko i od razu zamieszajcie kilka razy pałeczkami aż jajko utworzy w zupie nitki. Przykryjcie na 2 minuty. Podzielcie na miseczki i przybierzcie świeżą kolendra. Gotowe.

zupa z jajkiem i kukurydza

There is 1 comment for this article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *