Indonezyjski beef rendang

Indonezyjski beef rendang

Wołowy indonezyjski Rendang to potrawa niezwykle bogata w przyprawy: muszkatołowa gałka, goździki, trawa cytrynowa, chili… Pochodzi z zachodniej Sumatry. Przygotowanie trwa długo ale nie jest specjalnie angażujące oprócz ostatniej pół godziny mieszania. Z gotowanego dania przechodzimy do potrawy bardzo powoli smażonej. Najważniejsze się nie spieszyć bo albo wołowina nie będzie miękka albo coś się przypali.

dostepne w sklepieskładniki:

 

Wrzucamy rozkruszoną gałkę muszkatołową i goździki do blendera – proszkujemy. Teraz dodajemy grubo posiekane: szalotki, czosnek, chili (bez pestek jeśli chcecie żeby nie było ostre), galangal i imbir. Miksujemy na gładką paste – można dodać trochę wody.

W płaskiej patelni mieszamy wołowinę, pastę z przypraw, dodajemy mleko kokosowe, kawałek cynamonu, liście limonki kaffir i trawy cytrynowe związane w węzeł, sól.

Zagotowujemy i zmniejszamy ogień do małego, przez nastepne 2-4h mleczko kokosowe będzie odparowywać a potrawa zacznie zmieniać kolor z pomarańczowej do czerwonej, a na końcu powinna dojść do głęboko brązowego koloru, przez ostatnią godzinę trzeba mieszać częściej, uważając żeby się nie przypaliła.

Podajemy letnią razem z ryżem – na drugi dzień smakuje jeszcze lepiej.

beef rendang

There are 5 comments for this article
  1. Kucharek at 12:38

    Potrzeba przy tym daniu nieco więcej czasu i pracy niż klasycznym stir-fry, ale za to smak w pełni wynagradza wysiłek. Dziękuję za świetny przepis!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *