Ostry kurczak

Ostry kurczak

Potrawa dla kogoś kto jej nie zna wygląda przerażająco ostro ale to tylko złudzenie i trzeba się przekonać. Papryczek nie jemy a goście wybierają tylko pałeczkami przepyszne kostki kurczaka. 辣子鸡 to klasyk kuchni syczuańskiej – podawany w całych Chinach.

dostepne w sklepieskładniki:

przygotowanie:

Pokrój kurczaka na 1.5cm kostki. W Chinach byłby to kurczak z kośćmi posiekany tasakiem. Smakuje ale szukanie kawałeczków mięsa na kości może być denerwujące… Zamarynuj kurczaka w winie, sosach sojowych i soli.

Przetnij po kolei papryczki na pół i wytrząśnij i wyrzuć pestki.

Rozgrzej olej do smażenia na głębokim tłuszczu do bardzo wysokiej temperatury. Dodaj kurczaka i smaż około 3-4 minut. Powinien zrobić się złoty i lekko chrupki z zewnątrz. Odłóż na papier do odsączenia z oleju.

Podgrzej w woku na średnim ogniu 3 łyżki oleju. Dodaj czosnek i imbir i smaż aż zaczną uzyskiwać kolor. Dodaj papryczki chili i pieprz suczuanski i smaż 10-20 sekund. Uważaj, nie spal chili, muszą być jaskrawo czerwone. Teraz dodaj kurczaka i szczypiorek, posól jeśli potrzeba i daj sporą szczyptę curku. Zamieszaj tak żeby kurczak pokrył się aromatycznym olejem. Zdejmij z ognia i skrop olejem sezamowym. Podawaj z ryżem.

ostry kurczak

There is 1 comment for this article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *