Wieprzowina na ostro z orzechami nerkowca

Wieprzowina na ostro z orzechami nerkowca

Przepis na smażoną wieprzowinę z orzechami nerkowca znajdziecie w prawie każdej chińskiej lub tajskiej książce kucharskiej, wersji jest więc bez liku. Nam przypadła do gustu poniższa, z kuchni chińskiej, w oryginale zwana 麻辣肉丁 – klasyczny przepis na szybkie, pyszne danie z woka, z mięciutką wieprzowiną.

Nie lubicie ostrego? Możecie dodać symboliczną ilość papryczek lub w ogóle i wtedy potrawa będzie się też nadawać dla dzieci.

W oryginale używa się groszku śnieżnego, ale absolutnie nie zaszkodzi tej potrawie jeżeli użyjecie młodego groszku cukrowego (my tak właśnie zrobiliśmy).

wieprzowina z orzechami nerkowca1

składniki na 4 porcje (produkty kupić możecie w internetowym sklepie z azjatycką żywnością)

dostepne w sklepie

Pod listą składników znajdziecie wygodne linki do użytych produktów

Składniki użyte w tym przepisie: skrobia kukurydziana, jasny sos sojowy, olej sezamowy, olej arachidowy, papryczki chili, groszek śnieżny, orzechy nerkowca

Przygotowanie:

Zmieszaj razem wino, skrobię kukurydzianą i 1 łyżkę sosu sojowego, następnie dodaj olej sezamowy i wymieszaj. Dodaj polędwicę, obtocz dobrze w sosie i odstaw na 10 minut.

Zmieszaj razem cukier i pozostałe 2 łyżki sosu sojowego.

Postaw wok na dużym ogniu, wlej 1.5 łyżki oleju arachidowego i rozprowadź na ściankach woka. Dodaj łyżeczkę imbiru, łyżeczkę czosnku, ¼ łyżeczki chili i smaż mieszając aż do uzyskania aromatu (około 5 sekund). Dodaj paprykę i smaż mieszając 2 minuty. Dodaj groszek i orzechy nerkowca i smaż mieszając aż groszek zrobi się miękki (około 1 do 2 minut).

Przenieś warzywa z woka do miski.

Dobrze rozgrzej pozostałe 1.5 łyżki oleju arachidowego w woku. Dodaj resztę imbiru, czosnku, chili i smaż mieszając aż do uzyskania aromatu (około 5 sekund). Dodaj polędwicę i smaż mieszając i rozdzielając kawałki mięsa, aż do ich zbrązowienia (około 2 do 3 minut). Dodaj warzywa i sos sojowy z cukrem i wszystko smaż mieszając aż warzywa będą ponownie gorące (około 1 minuty).

Podawaj z ryżem jaśminowym póki gorące.

 

There are 2 comments for this article
  1. art-pen.ru at 09:11

    Kwiecieс to miesi±c, w ktуrym zaczynam wiosenne porz±dki. W domu i kuchni. Zawsze siк okazuje, їe kuchenne szafki kryj± prawdziwe skarby. Na przykіad orzechy nerkowca. W trakcie poszukiwaс przepisуw z ich wykorzystaniem trafiaіam gіуwnie na propozycje sіodkie. Ale znalazіam teї ten. Na miкsne curry z dodatkiem orzechуw. Musiaіam sprуbowaж. Tym bardziej, їe znalazіam teї puszkк zielonego groszku, a w lodуwce akurat miaіam otwart± ¶mietankк kremуwkк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *